Обласний науково-методичний семінар з трудового виховання

Обласний науково-методичний семінар з трудового виховання у дошкільних навчальних закладах

Трудове виховання є необхідною, найважливішою умовою успішної підготовки дітей до сучасного життя. Діти, виховані змалку в праці, є самостійними, організованими, активними, охайними.

30 квітня на базі Білківського ДНЗ№1 відбувся обласний науково-методичний семінар методистів з дошкільної освіти районних (міських) методичних кабінетів «Сучасний підхід до організації трудового виховання у дошкільних навчальних закладах Закарпаття».

Привітали учасників семінару керівники району: т.в.о. голови райдержадміністрації  Віктор Андрійович Симканинець та заступник голови районної ради Петро Петрович Добромільський. Прозвучали приємні слова подяки педагогам першої та важливої ланки освіти – дошкільної освіти.

На теренах Білківського дошкільного закладу №1 привітав гостей сільський голова Зейкан Василь Семенович і побажав творчої і плідної праці всім учасникам обласного семінару.

З привітанням виступила начальник відділу освіти Іршавської РДА Яцканич Єлизавета Михайлівна та завідуюча районним методичним кабінетом відділу освіти Мар’яна Юріївна Гудь.

Відкрила семінар методист кабінету дошкільної, початкової та інклюзивної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Романчак Ольга Олександрівна, яка ознайомила присутніх з програмою обласного науково-методичного семінару та побажала плідної праці.

З хлібом і сіллю  та веселими  піснями привітали учасників обласного семінару дошкільнята Білківського ДНЗ№1 (музичний керівник Фірцак Емма Омельянівна). Практичну частину з організації художньої праці дітей старшого віку провела Бокотей Олеся Йосипівна, вихователь Балківського ДНЗ№1. На занятті з гурткової роботи панувала доброзичлива атмосфера, дошкільнята показали гостям роботу з бісером, солоним тістом, з папером (квілінг) та роботу на ткацькому верстаті. Учасники семінару високо оцінили вміння дітей старшої групи оперувати з різними матеріалами, їх творчість, художньо-технічні вміння та любов до праці.

У роботі семінару взяли участь  завідувач кабінету дошкільної, початкової та інклюзивної освіти Гордуз Наталія Олександрівна, яка наголосила на забезпеченні принципу наступності дошкільних навчальних закладів та початкової ланки освіти з організації трудового виховання.

Рего Ганна Іванівна кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, розкрила психолого-педагогічні основи трудового виховання дітей дошкільного віку.

Петрів Алла Богданівна головний спеціаліст відділу дошкільної, загально середньої та інклюзивної освіти  розповіла про перспективи розвитку дошкільної освіти Закарпаття.

Майстер-клас «Таємниця живого піску»  учасникам семінару показала Глеба Світлана Федорівна завідувач Іршавського ДНЗ№2, яка розкрила методику використання інноваційної технології роботи з кінетичним піском, що сприяє  креативності та перетворює навіть дорослого на дитину, граючись з ним.

За  круглим  столом були підведені підсумки з методистами районних (міських) методичних кабінетів «Банк педагогічних ідей щодо виявлення передового педагогічного досвіду з трудового виховання дошкільнят»,де  Майор Надія Симонівна, методист кабінету дошкільної, початкової та інклюзивної освіти, наголосила на  важливості  трудового виховання в ДНЗ.

Учасники заходу подякували організаторам та педагогічному колективу Білківського ДНЗ№1 за організацію та проведення семінару в Іршавському районі. Побувавши та ознайомившись із дошкільним навчальним закладом №1 с. Білки, його колективом та відчувши теплу атмосферу, учасники семінару зрозуміли, що основне для кожного із них – любити свою професію. Вони побачили, як щиро і самовіддано працюють вихователі з дітьми, знаходять у цьому радість і сенс свого життя. Можливо, заради цього і варто жити у світі!

Фіналом обласного науково-методичного семінару методистів з дошкільної освіти районних (міських) методичних кабінетів став виступ народного вокального ансамблю музичних керівників дошкільних установ «Конвалія».