|
Методичне об'єднання завідувачів ДНЗ
План роботи методоб'єднань завідувачів ДНЗ на 2013-2014 н.р.
![]() 15 травня 2014 року на базі Ільницького дошкільного навчального закладу №1 відбувся семінар-практикум керівників дошкільних навчальних закладів району. «Впровадження інноваційних технологій у роботі з дітьми дошкільного віку». На семінарі розглянуто питання визначення оптимальних форм роботи з дітьми дошкільного віку, підготовки дітей до життя в нових соціальних умовах, задоволення їхніх інтересів, реалізації здібностей та обдарування, створення умов для саморозвитку. впровадження нестандартних, інноваційних технологій. На практиці учасники семінару познайомилися з використанням методик : - методика М.Монтессорі (для дітей 3-4 років, вихователь Глеба Марія Павлівна) - методика навчання читання Глена Домана (для дітей 3-7 років, вихователі старших груп) - системою елементарного музичного виховання Карла Орфа, музичний керівник Матіко Світлана Федорівна. Всі, хто взяв участь в цьому районному заході, зійшлися на думці, що питання висвітлені на ньому необхідні і своєчасні, у центрі всієї нашої роботи особистість дитини, забезпечення комфортних та безпечних умов розвитку, допомога реалізації її природних потенціалів. Методичні рекомендації щодо вивчення передового педагогічного досвіду/uploads/editor/5776/439644/sitepage_13/files/809135.ppt
30.10.2013 року на базі районного будинку дитячої творчості відбулася нарада – семінар для завідувачів дошкільних навчальних закладів. Про зміни у Положенні про атестацію педагогічних працівників ознайомила присутніх методист РМК Л.І.Сокач. Лікар – гігієніст Іршавського управління ГУД СЕС у Закарпатської області виступила про організацію харчування дітей раннього та дошкільного віку. З питанням про розвиток мережі дошкільних навчальних закладів та охоплення 85% дітей району суспільним дошкільним вихованням, та 100% дітей 5-ти річного віку різними формами дошкільної освіти. Про створення веб-сайтів, їх поповнення інформацією, що дасть змогу батькам дошкільнят ознайомитися з умовами та досвідом роботи ДНЗ та реєстрацію заяв батьків на чергу у дошкільні навчальні заклади району виступила методист РМК І.Й.Цільо. Зустріч пройшла плідно та цікаво.
![]() ![]() ![]() Відкрила зібрання Г.А.Фулитка, головний спеціаліст управління освіти, молоді і спорту Іршавської РДА, яка ознайомила завідувачів з оформленням правовстановлюючих документів та об’єктами нерухомого майна комунальної власності. Ганна Андріївна підвела підсумки Всекраїнськогофестивалю дитячого театрального мистецтва. Матеріали кращих ДНЗ району (Іршавського №3,завідувач Петровці С.І. та Ільницького ДНЗ №1,завідувач Сочка Н.П.) відправлено в м. Ужгород для участі у ІІ етапі Всеукраїнського фестивалю. Також наголосила про дотримання вимог до учасників Всеукраїнського конкурсу – огляду на кращий стан фізичного виховання в ДНЗ та критерії їх оцінювання. Далі Ганна Андріївна ознайомила присутніх з листом МОН України про створення міні-музеїв у дошкільних навчальних закладах. Завідувачі Савко О.Ю.(Кам´янський ДНЗ) та Станинець Г.М.(Арданівський ДНЗ) були нагороджені грамотами за вагомий особистий внесок у розвиток дошкільної освіти, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди ювілею. В практичній частині було проведено семінар-практикум з проблемної теми «Засоби формування професійної компетентності молодих спеціалістів у ДНЗ», в якому брали участь завідувачі в якості«наставників» та «молодих спеціалістів». Семінар-практикум провели методист управління освіти, молоді і спорту І.Й.Цільо та керівник методоб'єднання завідувачів ДНЗ Г.В.Алфелді. З учасниками було проведено різні інтерактивні форми (діагностика, мозковий штурм, вирішення психолого-педагогічних ситуацій тощо), що активізувало завідувачів та дало поштовх до розумової, пізнавальної, творчої діяльності для вирішення завдань. Найбільш активними учасниками семінара-практикума були завідувачі Глеба С.Ф.(Іршавський ДНЗ№2), Тимар М.Ю. (В.Раковецький ДНЗ№2), Трикур М.Ю. (Ільницький ДНЗ№ 1), Мейсарош Г.І. (Іршавський ДНЗ№4), Лакатош Р.І.(Воловицький ДНЗ) та Кобильник А.Ю. (Сілецький ДНЗ№2), Паньканинець І.О. (Білківський ДНЗ№2). Завідувач Ільницького ДНЗ №4 Трикур М.Ю. поділилася досвідом формування у дітей дошкільного віку духовних цінностей засобами мистецтва. Ілона Йосипівна подякувала завідувачам ДНЗ за плідну співпрацю . Насамкінець з учасниками було проведено рефлексію «Що таке радість?». Створення міні-музеїв у дошкільних навчальних закладах /uploads/editor/5776/439644/sitepage_13/files/muzeyna_pedagogika_1_.doc Міні - музей у ДНЗ /uploads/editor/5776/439644/sitepage_13/files/mini_muzey.doc Щодо процедури ліцензування фізичних осіб-підприємців у сфері дошкільної освіти /uploads/editor/5776/439644/sitepage_13/files/1_9_78_schodo_proceduri_licenzuvannya_fizichnih_osib_pidpriemciv_u_sferi_doshkilnoi_osviti.doc Самоосвіта педагогічних працівників – одна з умов їхнього професійного зростання /uploads/editor/5776/439644/sitepage_13/files/samosvita_pedagogichnih_pracivnikiv.pptx
|