Методичне об'єднання завідувачів ДНЗ

 

План роботи

методоб'єднань завідувачів ДНЗ на 2013-2014 н.р.

з/п

           Зміст     роботи

Форма роботи

Методи проведення

Дата проведення

Місце проведення

Відпові

дальний

Завдання слухачам

1

 

 

2

 

 

 

 

 

3

 

 

 

Звіт керівника методобєднання за 2012-2013 навч.рік

 

Інструктивно-методичний лист МОН України «Організація навчально- виховної роботи в дошкільних закладах на 2013-2014 н.р.»

 

Різне.

 

м/о

Допов.

 

 

Мет.конс.

 

 

 

 

28.08.2013р

Іршавський ДНЗ№3

 

 

Фулитка Г.А.

Цільо І.Й.

 

 

 

1

 

 

 

2

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

Зміни у Положенні про атестацію педагогічних працівників.

 

Поповнення веб-сайтів та ведення електронної черги до ДНЗ

 

 

Санітарно-гігієнічні вимоги у ДНЗ

 

Семінар-практикум

 

Фахова консулат.

 

 

Майстер-клас

 

 

 

Фахова консулат.

 

30.10.2013р.

 

РДБТ

 

Фулитка Г.А.

Цільо І.Й.

Сокач Л.І.

Гринюк А.І.

 

 

1

 

 

 

2

 

 

3

 

 

 

 

 

 

Засоби формування професійної компетентності молодих спеціалістів у ДНЗ

 

Самоосвіта педагогічних працівників.

 

Формуємо духовні цінності. Духовний потенціал мистецтва

 

Семінар-практикум

 

 

 

 

 

Обмін досвідом

 

Методич.

рекоменд.

 

11.02.2014р.

 

Іршавський ДНЗ№1

 

Фулитка Г.А.

Цільо І.Й.

Алфелді Г.В.

 

 

1

 

 

2

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вивчення передового педагогічного досвіду

 

Інноваційні методики у навчально-виховному процесі

 

Практичний показ у всіх вікових групах

 

Обмін досвідом

 

 

 

15.05.2014р.

 

Ільницький ДНЗ№1

 

Фулитка Г.А.

Цільо І.Й.

Алфелді Г.В.

 

 

15 травня 2014 року на базі Ільницького дошкільного навчального закладу №1  відбувся семінар-практикум керівників дошкільних навчальних закладів району. «Впровадження інноваційних технологій у роботі з дітьми дошкільного віку».

На семінарі розглянуто питання визначення оптимальних форм роботи з дітьми дошкільного віку, підготовки дітей до життя в нових соціальних умовах, задоволення їхніх інтересів, реалізації здібностей та обдарування, створення умов для саморозвитку. впровадження нестандартних, інноваційних технологій.

На практиці учасники семінару познайомилися з використанням методик :

- методика М.Монтессорі (для дітей 3-4 років, вихователь Глеба Марія Павлівна)

- методика навчання читання Глена Домана (для дітей 3-7 років, вихователі старших груп)

- системою елементарного музичного виховання Карла Орфа, музичний керівник Матіко Світлана Федорівна.

         Всі, хто взяв участь в цьому районному заході, зійшлися на думці, що питання висвітлені на ньому необхідні і своєчасні, у центрі всієї нашої роботи особистість дитини, забезпечення комфортних та безпечних умов розвитку, допомога реалізації її природних потенціалів.

 

Методичні рекомендації щодо вивчення передового педагогічного досвіду/uploads/editor/5776/439644/sitepage_13/files/809135.ppt

 

 

   30.10.2013 року на базі районного будинку дитячої творчості відбулася нарада – семінар для завідувачів дошкільних навчальних закладів.

     Про зміни у Положенні про атестацію педагогічних працівників ознайомила присутніх методист РМК Л.І.Сокач. Лікар – гігієніст Іршавського управління ГУД СЕС у Закарпатської області виступила  про організацію харчування дітей раннього  та дошкільного віку. З питанням про розвиток мережі дошкільних навчальних закладів та охоплення 85% дітей району суспільним дошкільним вихованням, та 100% дітей 5-ти річного віку різними формами дошкільної освіти. Про створення веб-сайтів, їх поповнення інформацією, що дасть змогу батькам дошкільнят ознайомитися з умовами та досвідом роботи ДНЗ та реєстрацію заяв батьків на чергу у дошкільні навчальні заклади району виступила методист РМК І.Й.Цільо.  Зустріч пройшла плідно та цікаво.

 

  На базі районного Будинку дитячої творчості пройшла чергова  нарада завідувачів дошкільних навчальних завкладів. Відкрила нараду головний спеціаліст управління освіти, молоді і спорту Іршавської РДА Г.А.Фулитка, яка ознайомила присутніх з інструктивно-методичним листом МОН України «Про організацію додаткових освітніх послуг у ДНЗ». Вона наголосила про термін подачі річних  звітів форми 85-К згідно графіку. Після цього Ганна Андріївна ознайомила керівників із критеріями проведення державної атестаційної експертизи,  нагадала про проведення Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва за участю вихованців дошкільних навчальних закладів району. Огляд –конкурс буде проходити у січні 2014 року.    Методист РМК управління освіти, молоді і спорту Іршавської РДА,І.Й.Цільо наголосила, що сьогодні проблема включення дітей з особливими потребами до соціального життя й загальноосвітнього простору приділяється особлива увага, тому на допомогу керівникам та педагогам подається своєрідний алгоритм уведення інклюзивної практики в роботу ДНЗ у фаховому журналі «Дошкільне виховання»,- №12,2013 рік Ілона Йосипівна також відзначила ті дошкільні заклади району, в яких функціонують веб-сайти та електронна реєстрація заяв батьків (Іршавські ДНЗ №3,4, Довжанські ДНЗ№1,2, Воловицький, Богаревицький, Кушницький ДНЗ№1,2, Приборжавський ДНЗ№2, Білківський ДНЗ№2 Сухівський та Богаревицький ДНЗ). При цьому наголосила , що роботу з батьками щодо їх залучення до реєстрації заяв на веб-сайтах ДНЗ необхідно активізувати.
 Насамкінець учасників наради завідувачів ДНЗ порадував своєю концертною програмою ансамбль музичних керівників дошкільних навчальних закладів з маленькими вихованцями Іршавського ДНЗ№4. До речі, ансамблю музичних керівників ДНЗ району «Конвалія» присвоєно звання «народний». Від щирого серця їх вітаємо, бажаємо міцного здоров'я , наснаги, добробуту та творчого успіху.
 11.02.2014 року на базі Іршавського ДНЗ №1 відбулася нарада завідувачів дошкільних навчальних закладів району, яка складалася з інформаційної частини та проведення семінару-практикуму з учасниками наради.
 Відкрила зібрання Г.А.Фулитка, головний спеціаліст управління освіти, молоді і спорту Іршавської РДА, яка ознайомила завідувачів з оформленням правовстановлюючих документів та об’єктами нерухомого майна комунальної власності.
  Ганна Андріївна підвела підсумки Всекраїнськогофестивалю дитячого театрального мистецтва. Матеріали кращих ДНЗ району (Іршавського №3,завідувач Петровці С.І.  та Ільницького ДНЗ №1,завідувач Сочка Н.П.) відправлено в м. Ужгород для участі у ІІ етапі Всеукраїнського фестивалю. Також наголосила про дотримання вимог до учасників Всеукраїнського конкурсу – огляду на кращий стан фізичного виховання в ДНЗ та критерії їх оцінювання.
   Далі Ганна Андріївна ознайомила присутніх з листом МОН України про створення міні-музеїв у дошкільних навчальних закладах.
  Завідувачі Савко О.Ю.(Кам´янський ДНЗ) та Станинець Г.М.(Арданівський ДНЗ) були нагороджені  грамотами за вагомий особистий внесок у розвиток дошкільної освіти, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди ювілею.
   В практичній частині було проведено семінар-практикум  з проблемної теми «Засоби формування професійної компетентності молодих спеціалістів у ДНЗ», в якому брали участь завідувачі в якості«наставників» та «молодих спеціалістів». Семінар-практикум  провели методист управління освіти, молоді і спорту І.Й.Цільо та керівник методоб'єднання завідувачів ДНЗ Г.В.Алфелді.
   З учасниками було проведено різні інтерактивні форми (діагностика, мозковий штурм, вирішення психолого-педагогічних ситуацій тощо), що активізувало завідувачів та дало поштовх до розумової, пізнавальної, творчої діяльності для вирішення завдань. Найбільш  активними учасниками семінара-практикума були завідувачі Глеба С.Ф.(Іршавський ДНЗ№2), Тимар М.Ю. (В.Раковецький ДНЗ№2), Трикур М.Ю. (Ільницький ДНЗ№ 1), Мейсарош Г.І. (Іршавський ДНЗ№4), Лакатош Р.І.(Воловицький ДНЗ) та Кобильник А.Ю. (Сілецький ДНЗ№2), Паньканинець І.О. (Білківський ДНЗ№2).
   Завідувач Ільницького ДНЗ №4 Трикур М.Ю. поділилася досвідом формування у дітей дошкільного віку духовних цінностей засобами мистецтва.
    Ілона Йосипівна подякувала завідувачам ДНЗ за плідну співпрацю .
  Насамкінець з учасниками було проведено рефлексію «Що таке радість?».
 

Створення міні-музеїв у дошкільних навчальних закладах  /uploads/editor/5776/439644/sitepage_13/files/muzeyna_pedagogika_1_.doc
Щодо процедури ліцензування фізичних осіб-підприємців у сфері дошкільної освіти  /uploads/editor/5776/439644/sitepage_13/files/1_9_78_schodo_proceduri_licenzuvannya_fizichnih_osib_pidpriemciv_u_sferi_doshkilnoi_osviti.doc
Самоосвіта педагогічних працівників – одна з умов їхнього професійного зростання  /uploads/editor/5776/439644/sitepage_13/files/samosvita_pedagogichnih_pracivnikiv.pptx